Darmowa dostawa od 50,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
2022-05-20

Najlepsze kredki do szkoły - jaki zestaw kredek dla dziecka wybrać?

Kolorowanie i rysowanie to zwykle jedna z podstawowych aktywności dziecka, także w okresie szkolnym. Kredki przydają się jednak nie tylko do zabawy swobodnej, ale również na lekcje plastyki oraz inne zajęcia szkolne. Wybór odpowiedniego zestawu kredek dla dzieci ma duże znaczenie, ponieważ umożliwi maluchowi tworzenie pięknych rysunków i osiąganie lepszych wyników.


Zestaw kredek do szkoły - podstawowe wyposażenie ucznia


W skład wyprawki szkolnej ucznia pierwszej klasy szkoły podstawowej wchodzi wiele różnych elementów takich jak plecak, podręczniki, piórnik, artykuły papiernicze. Jednym z ważnych akcesoriów są kredki, które są potrzebne uczniom w trakcie zajęć plastycznych. Dodatkowo to właśnie kolorowymi kredkami dzieci mogą zakreślać ważne informacje w swoich zeszytach. Na przerwach takie akcesoria przydają się z kolei do samodzielnego tworzenia rysunków oraz obrazków i ozdabiania swoich zeszytów. Zestaw kredek dla dzieci jest więc podstawowym wyposażeniem ucznia i trzeba o tym pamiętać w trakcie kompletowania wyprawki do pierwszej klasy, a także klas kolejnych (chyba że dziecko wciąż ma swój pierwszy zestaw).


Jaki zestaw kredek dla dzieci kupić do szkoły?


W zestawie kredek dla dzieci powinno znaleźć się od kilku do kilkudziesięciu kolorów. Najlepiej, jeśli całość jest zamknięta w praktycznym i wygodnym piórniku. W naszym asortymencie znajdziesz bardzo szeroki wybór zestawów kredek do szkoły. Świetnym rozwiązaniem są komplety, składające się z 72 elementów, w formie piórników (składanych lub zwijanych). Taka opcja jest bardzo funkcjonalna i sprawia, że piórnik nie zajmuje dużo miejsca, a poszczególne elementy mają swoje miejsce i nie zostaną tak łatwo zgubione. Kredki do szkoły powinny posiadać następujące cechy charakterystyczne:

  • wygodne do trzymania w dłoni dziecka,
  • niewymagające dużej siły nacisku,
  • z wysokiej jakości grafitem, który nie łamie się,
  • łatwe do temperowania,
  • z szeroką gamą kolorystyczną i intensywnymi barwami, które pozwalają na stworzenie estetycznych obrazków.
  • W przeciwieństwie do przedszkolaków, uczniowie nie muszą posiadać kredek trójkątnych, ponieważ mają znacznie lepszy chwyt i zdolności manualne. W tym wypadku wystarczą więc kredki okrągłe i nie trzeba szukać takich trójkątnych lub sześciokątnych.


Kredki ołówkowe dla dzieci, czyli wysoka jakość i doskonała trwałość


Kredki ołówkowe dla dzieci to zdecydowanie najpopularniejszy typ artykułów do rysowania. Takie kredki wykonane są z drewna, w którego środku umieszczony jest grafit. Otoczka z kolei jest wyprodukowana z lakierowej żywicy syntetycznej lub innego tworzywa sztucznego. Kredki ołówkowe miękkie świetnie sprawdzają się właśnie w przypadku uczniów, ponieważ pozwalają na wygodne i swobodne rysowanie. Wybierając zestaw kredek ołówkowych dla dzieci, dobrze zwrócić uwagę na różnorodność kolorów i dopasowanie ich do potrzeb ucznia. Takie akcesoria szkolne są uniwersalne oraz zmywalne, a to oznacza, że dziecko może zmazać nieudane elementy rysunku przy pomocy gumki. Dodatkowo miękkie kredki ołówkowe dla dzieci mają atrakcyjną cenę i cechują się wysoką jakością, a tym samym doskonałą trwałością. W zestawie do rysowania dla ucznia mogą znaleźć się także kredki świecowe i grafitowe oraz pastele. Dobrze wiedzieć o tym, że w niektórych szkołach pojawia się odgórne zalecenie dotyczące ilości i typu kredek dla dzieci. Chodzi o to, aby maluchy miały podobne akcesoria i nie zazdrościły sobie wzajemnie. W takich przypadkach nauczyciele najczęściej proponują rodzicom zakup kredek ołówkowych lub grafitowych. Z kolei w innych placówkach edukacyjnych nie ma żadnych ograniczeń co do rodzaju i ilości kredek, a to oznacza, że wszystko zależy od potrzeb dziecka oraz możliwości finansowych rodziców. Dobrze zdecydować się na zakup zestawu kredek najwyższej jakości, ponieważ pozwolą one rozwinąć uczniowi zdolności manualne i wyobraźnię, a po szkole umożliwią relaksację i kreatywne spędzanie wolnego czasu.


Zaufane Opinie IdoSell
4.88 / 5.00 1158 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-16
Zamówienie dostarczone błyskawicznie;) produkt na żywo wygląda cudownie, bardzo polecam ;)
2024-04-12
Wszystko super! Świetna jakość materiałów, dobra cena. Ekspresowa dostawa. Bardzo fajny program zbierania punktów i wymiany ich na materiały. Super odkrycie. Polecam :)
pixel