Darmowa dostawa od 50,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
2022-03-17

Jak zacząć rysować?

Jak zacząć rysować – może to zrobić każdy


Opanowanie wprawnego rysowania to nie lada wyzwanie. Nie ma tutaj drogi na skróty. Jest jak w przypadku każdej innej umiejętności – ogromne znaczenie ma regularna praca i konsekwencja. Jeśli już od jakiegoś czasu chodzi Ci po głowie nauka rysowania, to nasz artykuł pomoże Ci postawić pierwsze kroki. Zachęcamy do przeczytania poniższego tekstu, z którego dowiesz się, jak zacząć rysować od podstaw. Rysunek to jedna z tych pasji, która może pochłonąć całkowicie i jednocześnie sprawić ogromną radość. Tak jak każdy rodzaj sztuki, rysowanie pozwala przelać swoje emocje na papier i w ten sposób wyrazić siebie. Rysowanie ma także bardzo pozytywny wpływ na rozwój dzieci. Najmłodsi, dzięki nauce rysunku rozwiną umiejętności manualne i kreatywne. Rysowanie może także uspokajać i relaksować, a jeśli okaże się, że to dziedzina, w której mamy talent, to może ona zostać nawet naszym zawodem. Warto także podkreślić, że wbrew powszechnie panującej opinii, każdy z nas może nauczyć się rysowania. Z pewnością łatwiej jest osobie, która ma do tego wrodzony talent, jednak dzięki konsekwencji w działaniu każdy z nas może nauczyć się rysować – niezależnie od wieku czy wykształcenia. Podstawowym warunkiem, który należy spełnić, jest nieustanna obserwacja. Przejdźmy jednak do konkretów, od czego zacząć naukę rysowania?


Jak zacząć rysować od podstaw? Zakup odpowiedniego sprzętu


Oprócz wyposażenia się w chęci, motywację i dyscyplinę, musimy zakupić odpowiedni sprzęt. Warto postawić na kilka przyborów dobrej jakości. Zaliczają się do nich m.in. gładki blok rysunkowy, szkicownik, kilka ołówków o różnym poziomie twardości, wiszery do sprawnego rozmazywania ołówka, a także takie akcesoria jak temperówka czy gumka. Te podstawowe przybory z pewnością ułatwią nam rysowanie. Radzimy jednak, by na początku nie kupować zbyt wielu drogich materiałów – z czasem zorientujecie się bowiem, jakiego rodzaju materiały rysunkowe najbardziej wam odpowiadają.


Jak zacząć rysować – poradniki i tutoriale


Następnym krokiem powinno być zastanowienie się, czy chcemy nauczyć się rysować samodzielnie, czy może wolimy skorzystać z książek poradnikowych, tutoriali czy innych wskazówek np. w internecie. Jest wiele miejsc, w których krok po kroku dowiemy się, jak zacząć rysować. Możesz również skorzystać z doświadczenia profesjonalistów i zapisać się na zajęcia rysunku. Ma to kilka zalet – regularnie uczęszczając na zajęcia, będziesz mieć prawdopodobnie wyższą motywację, niż ucząc się samodzielnie. Poza tym kurs rysunku wyposaży cię w unikalną wiedzę fachowców.


Od czego zacząć rysowanie – martwa natura


Niezależnie od tego, czy wybierzemy zajęcia zorganizowane, czy będziemy samoukami, przyjdzie moment, w którym musimy zastanowić się, od czego zacząć naukę rysowania. Wielu profesjonalistów w tej dziedzinie jest zdania, że warto zacząć od martwej natury. Jest ona stosunkowo prosta i uczy podstaw. Plastyczne przedstawienie grupy martwych przedmiotów ćwiczy umiejętność obserwacji, a także zdolność uchwycenia struktur i tonacji. W przypadku martwej natury poprawki są łatwe do wprowadzenia, bo za każdym razem widać, że dana bryła nie wygląda właściwie. Martwa natura uczy postrzegania wszystkiego w bryłach, przestrzennie, więc szkic można korygować na bieżąco. Niezależnie od tego, co będziesz rysować warto zawsze skupić się na podstawach i jedną rzecz ćwiczyć jak najczęściej i bez detali.


Od czego zacząć naukę rysowania – wskazówki


Warto rysować codziennie, wyrobić w sobie nawyk regularnej pracy nad rysunkami. Dobrym treningiem jest także rysowanie w miejscach publicznych. Zrozumiałe jest, że początkującemu rysownikowi łatwiej jest tworzyć obraz na podstawie zdjęć, my jednak radzimy, by jak najczęściej rysować z natury. Pamiętajcie - nie przestawajcie na jednym rysunku, twórzcie je hurtowo. Jeśli nadal nurtuje Cię pytanie, od czego zacząć naukę rysowania, to warto zapoznać się z dostępnymi tutorialami np. na platoformie Youtube. Tam fachowcy udzielają wielu praktycznych porad. Poza tym zawsze możesz skorzystać z profesjonalnych stron internetowych, które nie tylko podpowiedzą Ci, jak zacząć rysować, ale także będą miejscem, gdzie będziesz mógł/mogła zaplanować, co ćwiczyć danego dnia.

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.93 / 5.00 1144 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-21
Bardzo dobra i sprawna obsługa.
2024-04-16
Super sprawnie i szybko
pixel