Darmowa dostawa od 50,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
2021-12-06

Akcesoria do malowania obrazów

Pędzle

Pędzel- narzędzie malarskie, które składa się z trzonka, skuwki oraz włosia. Pędzle mają zastosowanie w różnych technikach malarskich takich jak: malarstwo olejne, malarstwo akrylowe, enkaustyka, malarstwo temperowe czy akwarela. Pewnie nasuwają się Wam pytania Jak czyścić pędzle? Który pędzel do czego? Jakimi pędzlami malować? Jakie pędzle do malowania akrylami? Jakie pędzle do malowania olejami?

Od razu zaznaczę, że nie ma jednoznacznych odpowiedzi, ponieważ sztuka nie znosi jednoznacznych odpowiedzi, ale chcę się z Wami podzielić moimi doświadczeniami z używania różnych pędzli oraz szpachelek. Mam nadzieję, że dzięki temu podejmiesz właściwe decyzje.

OD CZEGO ZALEŻY WYBÓR DOBREGO PĘDZLA?

Kiedy wybieram pędzle kładę nacisk na:

1. Rozmiar pędzla.

2. Kształt pędzla.

3. Jakie włosie wybrać.

Z pędzlami jest tak, że nigdy nie wiadomo czy Ci odpowiadają, dopóki nie zaczniesz ich używać. Wbrew temu, co mówią niektórzy - jakość używanych materiałów i narzędzi ma znaczenie. Najważniejszym aspektem dla mnie jest dobranie wymiarów pędzla do płótna. Zupełnie innych pędzli użyjemy do malowania w szkicowniku, a kompletnie innych pędzli do dużego płótna.

Kształt pędzla to sposób uformowania włosia, który odpowiada za to, jakie ślady będzie on pozostawiał.

Pędzle płaskie z syntetycznego włosia, to dla mnie podstawa malowania – dają szansę na sprawne wypełnienie dużych powierzchni obrazu, wygodnie miesza się nimi farby, a ponadto pozwalają kontrolować krawędzie plamy. Łatwo wykonać nimi ostry prostokąt albo linię prowadzoną na sztorc. Używam ich do wszystkiego.

Pędzle syntetyczne okrągłe ich siłą jest możliwość zbudowania pięknej, kaligraficznej linii. Nie maluję nimi przez większość czasu, ale w pewnych sytuacjach potrafią pokazać swoją wartość. Stosuję je do akwareli lub gwaszu.

Pędzel ławkowiec – duży, płaski, syntetyczny. Mało popularne wśród amatorów, ale to często właśnie one pozwalają uwolnić dużą swobodę kreski i pięknie “rozluźnić” obraz. Przeważnie używam je do zamalowania dużych powierzchni.

“Szczeciniaki”, czyli pędzle płaskie o krótkim, ostrym i niezbyt precyzyjnie zebranym włosiu, to pędzle podobne do płaskich, jednak różnią się od tamtych. Szczeciniaki są ostre, chropawe, zostawiają jakby “twardy”, charakterny ślad.

Pędzle retuszerskie, czyli najdrobniejsze pędzelki, to narzędzia do konserwacji ubytków w obrazach. Nie nadają się do większości zadań malarskich, bo są po prostu małe, ale czasami to one potrafią uratować sytuację..

Szpachle – narzędzie, którym niektórzy malują, a niektórzy mieszają farbę. Ja najczęściej szpachelkami mieszam farby.

W naszym sklepie internetowym znajdziesz wszystkie pędzle o których pisałam wyżej. Posiadamy ofertę zestawu 15 profesjonalnych pędzli w różnych rozmiarach i kształtach (zdj poniżej). Wszystkie pędzle są z syntetycznego włosia, sprawdzą się w różnych technikach malarstwa. Do zestawu została dołączona szpachelka oraz gąbka malarska.

Sprawdź również Nasz zestaw profesjonalnych szpachelek. Duży zestaw, bo zawiera aż 9 sztuk. Posiadają wyprofilowane, kątowe uchwyty. Odporne na uszkodzenia, wysokiej jakości mocne stalowe nierdzewne ostrze. Oczywiście każda ze szpachelek jest innego pomiaru oraz kształtu.

Tak prezentuję się przewodnik po pędzlach w moim wykonaniu. Mam nadzieję, że był pomocny i że znaleźliście w nim coś dla siebie. Polecam zajrzeć na nasz sklep internetowy. Tam znajdziesz Naszą propozycje kreatywnych, artystycznych zestawów. Zaglądajcie na Naszego facebooka, instagrama, czekają tam na Was różne promocję oraz ciekawostki.

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.93 / 5.00 1144 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-14
Wysyłka błyskawiczna, dobrze zapakowane, polecam!
2024-04-10
Ok
pixel